| O firmie | Kontakt | Mapka dojazdowa |
Produkcja własna
Piaskarka mobilna konserwatorska MINIPEN MOBIL ZPR/ZPR-DP/ZPR-MD
Piaskarka mikro konserwatorska podwójna SANDBLAST JUNIOR PP1
Piaskarka mobilna konser. MINIPEN MOBIL ZPR-ITS/ZPR-ITS-DP/...MD
Przystawka piórowa MINIPEN MOBIL PP
Piaskarka SANDBLAST RL7FV/RL7FV-10MD
Piaskarka piórowa MIKROBLAST DUO/UNO, DUO-ITS/UNO-ITS
Piaskarka ECOBLAST KOMBI 1 / KOMBI 2
Piaskarka mini SANDBLAST JUNIOR
Dysze widiowe stacjonarne i piórkowe do piaskarek
Komora do obróbki MICRO UNIVERSAL BOX-1/2/3/4
Elektropolerka ELPOL ST-1 / ST-2
Odstojnik - osadnik do gipsu

Cennik:
Cennik urządzeń produkcji własnej w formacie Microsoft Excel

Strona główna » Menu górne » 

O firmie


Firma Prodento-Optimed powstała w 1993r w Warszawie. Działalność swoją na polskim rynku rozpoczęła od produkcji urządzeń protetycznych dla techników dentystycznych, głównie piaskarek, których była i jest producentem N°1 w Polsce do chwili obecnej. Jednocześnie obok produkcji własnej zaopatrywaliśmy kompleksowo pracownie protetyczne i i gabinety dentystyczne w cały niezbędny sprzęt oraz zajmowaliśmy się doradztwem i sprzedażą z dziedziny pneumatyki ciśnieniowej (kompresory bezolejowe i osprzęt).

W 1995r ofertę handlową rozszerzyliśmy o pełną gamę materiałów i narzędzi dla ortodontów, techników dentystycznych i stomatologów, dysponując całym asortymentem urządzeń i materiałów wszystkich znanych firm polskich i zagranicznych istniejących na polskim rynku. Dodatkowo zajmowaliśmy się projektowaniem i aranżacją wnętrz nowo powstających pracowni włącznie z prawidłowym rozmieszczeniem w nich urządzeń protetycznych.


Jako producent N°1 piaskarek w Polsce, dzięki szerokiej gamie wytwarzanych przez nas modeli, uważanych od lat jako bezawaryjne, posiadamy licznych odbiorców nie tylko w branży dentystycznej, ale także w dziedzinie konserwacji i renowacji zabytków, archeologii i geologii, w branży jubilerskiej, grawerskiej, fajczarskiej, metaloplastycznej, kamieniarskiej, meblarskiej, sztukatorskiej, szklarskiej i ceramicznej. Odbiorcami naszymi są rozliczne muzea, akademie naukowe, instytuty naukowe oraz indywidualni odbiorcy.

W maju 2022 zakończyliśmy działalność jako spółka cywilna Prodento-Optimed R.Nowicki i M.Nowicka i od 1 czerwca 2022roku ponowiliśmy działalność jako jednoosobowa firma o nazwie Ryszard Nowicki PRODENTO-OPTIMED, ale już tylko w zakresie naszej produkcji własnej, przede wszystkim piaskarek oraz ich serwisowaniem, a także nadal sprzedażą bardzo cichych kompresorów bezolejowych marki MAGNUM.

Z piaskarek pierwszoplanowym produkowanym obecnie modelem są mikropiaskarki mobilne przeznaczone dla branży związanej z konserwatorstwem i renowacją zabytków, dzieł sztuki oraz znalezisk archeologicznych. Głównymi odbiorcami są więc obecnie nie tylko w Polsce ale i zagranicą muzea archeologiczne, etnograficzne i geologiczne, firmy konserwatorsko-archeologiczne zajmujące się renowacją i konserwatorstwem zabytków i dzieł sztuki.

Zapraszamy wszystkich serdecznie do współpracy po zapoznaniu się z ofertą produkcyjną i handlową na naszych stronach internetowych i życzymy udanych, owocnych zakupów.
Sprzęt konserwatorsko-renowacyjny, archeologiczny i protetyczny
Elektropolerki
Wyciągi i pochłaniacze
SPRZĘT POZOSTAŁY
KOMPRESORY BEZOLEJOWE ciche i b.ciche (wygłuszone)
KOMPRESORY PRÓŻNIOWE (pompy próżniowe)

© Prodento-Optimed